Verzorgde reizen naar Amerika

Verschillende reisorganisaties bieden in meer of minderde mate verzorgde vakanties naar Amerika aan. We bespreken er hier een aantal.

Djoser
Djoser organiseert groepsrondreizen en avontuurlijke vakanties naar Amerika waarbij cultuur, natuur en contact met de bevolking de belangrijkste elementen zijn. Een Djoser vakantie in Amerika is ideaal voor mensen die actieve en avontuurlijke groeps vakanties in Amerika willen combineren met veel individuele vrijheid.

Los Angeles, San Francisco en Las Vegas worden tijdens de rondreis door West-Amerika afgewisseld met het prachtige natuurschoon van nationale parken als Yosemite, Grand Canyon, Bryce Canyon en Zion. Tijdens de rondreis aan de oostkust bezoek je steden als New York en Washington, maar ook kleine stadjes met een koloniale sfeer omgeven door prachtige bossen en mooie stranden en natuurlijk de Niagara watervallen.

Rondreis Verenigde Staten Oostkust, 22 dagen
Een mooie rondreis waarbij charmante dorpjes, uitgestrekte bossen, ruige kusten en de Niagara Falls worden gecombineerd met de wereldsteden New York, Boston en Washington.

Rondreis Verenigde Staten, 23 dagen
Prachtige rondreis waarbij kampeerovernachtingen in de Nationale Parken worden afgewisseld met hotelovernachtingen in bruisende steden als Las Vegas, Los Angeles en San Francisco.

Kijk voor meer informatie op de website van Djoser.

Jan Doets
Een reisorganisatie met als slogan ‘Mr. America # 1″ moet wel heel zeker van zijn zaak zijn. Ik ben geneigd Jan Doets te geloven, mede door de geniale advertentie – al weer heel wat jaartjes terug – geschreven door Jaap Toorenaar. Ik heb zelf nog nooit met Jan Doets gereisd, maar die advertentie overtuigde mij onmiddellijk. Hierbij moet ik wel vermelden dat ik zelf werkzaam ben in de reclame, als copywriter, en dat ik daardoor misschien wat bevooroordeeld ben.

Desalniettemin, ik ben er vrijwel van overtuigd dat iedereen die de advertentie leest ‘m ook geloofd. Goed, hier komt ‘ie:

Kent u alle reisverhalen van Donkers en Büch over Amerika?
Lees dan nu Neerlands beroerdste schrijver: Jan Doets.

Mijn naam is Jan Doets en ik ben geen schrijver. Sinds 1981 organiseer ik reizen naar Amerika en noem ik mezelf Mr. America nr. 1. Ik hoor mijn vrouw nog zeggen: ‘Zou je dat nou wel doen, Jan?’ En mijn concurrenten hebben waarschijnlijk zitten schuddebuiken van het lachen, toen ze m’n slagzin voor ’t eerst hoorden. We zijn inmiddels met z’n vijfendertigen op de zaak en we verzorgen meer vakantiereizen naar Amerika dan wie dan ook in Nederland. Ons reisbureau is een bijzonder reisbureau. We kunnen u niets vertellen over Frankrijk, Spanje of Italië. Van Thailand weten we alleen dat ’t in de Bosatlas staat. Maar Amerika en Canada kennen we als onze broekzak. Als niemand ons naar bed stuurt, kunnen we er dagen en nachten over vertellen. Klanten vragen me wel eens hoe vaak ik in Amerika ben geweest. Ik ben de tel kwijtgeraakt, maar ’t is meer dan honderd keer. Ook m’n medewerkers zijn er kind aan huis. Dat moet ook, vind ik. Je kunt niet over appels praten als je nooit appels eet. Bij het selecteren van hotels zijn we kritischer dan een voormalige ombuds- en consumentenman. De vering van de bedden, de brillen van de toiletten en de stretchers rond het zwembad, we controleren alles. Je moet kunnen doorzakken op vakantie, maar niet door een stretcher. Als ’t even kan, kiezen we voor rustig gelegen hotels. Al is dat in Manhattan niet makkelijk. Onze reizen zijn gunstig geprijsd en u vliegt met gerenommeerde maatschappijen. We hebben het altijd vertikt om met Flying High Airways in zee te gaan. Op ons reisbureau in Heerhugowaard kunt u ons het hemd van het lijf vragen. De moeilijkste vragen vinden we het leukst. Wilt u binnen vijf minuten weten of er op 17 juli een camper in Phoenix beschikbaar is? Binnen vier minuten weet u het. Wilt u een jazz-country-blues tournee maken langs New Orleans, Nashville en Memphis? U krijgt de adressen van de beste clubs er gratis bij. Hebt u teveel films gezien en wilt u naar de berg uit ‘Close Encounters’, het kerkje uit ‘The Graduate’ en het hotel uit ‘The Shining’? U zegt ’t maar. Zelfs tickets voor sportevenementen kunnen we verzorgen. (We hadden pas nog een klant die naar Chicago Bulls tegen Minnesota Twins wilde. We moesten hem teleurstellen. Basketbalclubs spelen zelden tegen honkbalteams.) Als u dat wenst, hebt u uw tickets en papieren een maand voor vertrek in huis. Inclusief een dik pak informatie. Over cafés, restaurants, musea, routes en uw eventuele huurauto. We hebben ‘t dashboard voor u uitgetekend en u kunt thuis al wennen aan de P, R en D van de automatische versnellingsbak. Hebt u de reisverhalen van Donkers en Büch over Amerika verslonden, maar bent u er nog steeds niet geweest? Leest u dan de nieuwe, 250 pagina’s dikke reisgids van Mr. America nr. 1 Jan Doets America Tours. Ik ben wellicht Neerlands beroerdste schrijver en met m’n reisgids zal ik nooit de P.C. Hooftprijs winnen. Maar ach, wat geeft ‘t. Ik heb nog nooit iemand ontmoet die terugkwam uit Amerika en zei dat ie het boek toch beter vond.

Hallo, bent u er nog? Een echte ouderwetse long copy-advertentie, zoals ze tegenwoordig niet meer gemaakt worden. Ik vind ‘m prachtig. Maar goed, we hadden het hier niet over reclame uit de oude doos, maar over reizen. Jan Doets noemt zich de specialist en biedt autotours, campertrips, citytrips en special trips. Het spreekt voor zich dat de mogelijkheden hierbij vrijwel eindeloos zijn. Als je een verzorgde reis naar de States overweegt, dan raad ik aan in ieder geval ook even de website van Jan Doets te checken.

Autotours door Amerika met Jan Doets
Misschien wel de meest aantrekkelijke manier van reizen door de USA en Canada zijn autotours. In een comfortabele, Amerikaanse huurauto ziet u heel veel, reis je lekker in je eigen gezelschap en er aan het eind van de dag wacht je altijd een gereserveerd hotel of lodge. Bij Jan Doets heb je de keuze uit meer dan 100 verschillende autotours. Ook is alles op maat aanpasbaar.

Je kunt natuurlijk ook helemaal zelf een autotour door Amerika samenstellen, maar dan moet je ook alles zelf regelen.

    Een autotour is altijd een compleet arrangement:
    Je vliegt met een gerenommeerde luchtvaartmaatschappij naar de plek waar uw huurauto op je wacht
    Je rijdt in een huurauto die qua type is afgestemd op de route en afstand die gaat afleggen
    Je logeert in een goede toeristenklasse hotelaccommodatie
    De routes zijn zo uitgekiend dat je op de mooiste of juist meest interessante plekjes komt, vaak verblijf je op plekken die je niet direct bekend in de oren klinken maar juist zeer uniek zijn en je de beste ervaring bieden
    Bij bijna alle autotours kun je excursies reserveren die je belevenis completer en intenser maken
    je ontvangt een glasheldere routebeschrijving en je krijgt een uitgebreid documentatiepakket plus wegenkaarten.

Natuurlijk zijn er meerdere touroperators die interessante autoreizen door de VS kunnen verzorgen.

Kuoni
Kuoni heeft zich gespecialiseerd in verre reizen. Ze bieden onder meer reizen naar Nieuw-Zeeland, Australië en Noord- en Zuid-Amerika aan. En dat doen ze goed, getuige de prijzen die ze regelmatig ontvangen. Kuoni is geen goedkope reisorganisatie. Daarentegen kun je wel verwachten dat jouw Amerikareis bij Kuoni tot in de puntjes verzorgd zal zijn.

Kuoni richt zich dan ook wat meer op de luxepaardjes, meer dan bijvoorbeeld het veel avontuurlijker ingestelde Djoser. Maar goed, voor beide soorten reizen valt wat te zeggen en voor beide zijn zeker doelgroepen.

De Verenigde Staten, het land van de onbegrensde mogelijkheden, ook als vakantiebestemming. Aan de oostkust vindt u het bruisende New York, de ‘Big Apple’. Ten noorden van deze stad strekt zich het prachtige gebied New England uit, terwijl u aan de oostelijke zuidpunt de ‘Sunshine State’ Florida treft met zijn vele mogelijkheden op ‘sun and fun’. Meer naar het westen toe zijn de zuidelijke staten Tennessee (Nashville en Memphis) en Louisiana (New Orleans) veelbezochte bestemmingen. Het populairste toeristische deel van de Verenigde Staten is echter de westkust met bekende steden als Los Angeles en San Francisco, de casino-stad Las Vegas en de vele prachtige nationale parken.

Kijk voor meer informatie over de reizen op de website van Kuoni.

Tioga Tours
Deze kleine touroperator is gespecialiseerd in Amerika- en Canada-reizen. Als echtpaar reisden de oprichters van het bureau met twee tot camper omgebouwde touringcars van 1989 tot 1994 met groepen door heel Europa. Later organiseerden zij ook groepsreizen met gehuurde motorhomes door de VS.

Uiteindelijk bleef alleen Amerika over. Tot 2002 organiseerden en begeleidden zij een groot aantal groepsreizen door dit uitgestrekte land. Mede dankzij de komst van internet ontstond hieruit Tioga Tours, een in de VS en Canada gespecialiseerd reisbureau. Deze uit de hand gelopen hobby is inmiddels zo groot dat zij geen groepsreizen meer doen.

De charme van Tioga Tours is dat ze klein zijn en zelf heel veel door Amerika en Canada hebben gereisd, waardoor ze hun klanten vanuit een zeer persoonlijke invalshoek helpen bij het “op maat” samenstellen van een Amerikareis. Ook voor het huren van een camper ben je bij Tioga aan het juiste adres.

Meer informatie over reizen naar Amerika met Tioga Tours? Kijk op de website van Tioga Tours.

SRC Cultuurvakanties
Na een geslaagde paasbusreis voor vrienden en bekenden naar de Costa Brava, liet Wibo Anema op 15 november 1983 de Studentenreisclub in het handelsregister inschrijven. Voor die winter werden enkele bruisende skiweken in Oostenrijk gepland. Al gauw bleek de belangstelling overweldigend en werden extra reizen ingekocht. In de paasvakantie van 1984 reisden ruim 1000 studenten af naar het zonovergoten voorjaarsfeest van de StudentenReisClub aan de Costa Brava. SRC is geboren.

In de loop van de tijd wordt het steden- en rondreizenprogramma steeds verder uitgebreid. In 1995 stond voor het eerst prominent het woord “Cultuurvakanties” op de cover van de brochure. Met dit nieuwe Nederlandse woord, inmiddels geregistreerd bij het Merkenbureau van de Benelux, geeft SRC volgens eigen zeggen karakter aan van het product. De reizen van SRC houden het midden tussen een excursievakantie en een culturele reis. De deskundige reisleider speelt daarbij een belangrijke rol. Met het begin van het seizoen 1996 werd de naam Speciale Reizen Centrale in de ijskast gezet, en biedt SRC zijn reizen verder aan onder de naam SRC-Cultuurvakanties.

Om de concurrentie aan te kunnen en de positieve ontwikkelingen van de laatste jaren voort te kunnen zetten, ging SRC-Cultuurvakanties eind 1995 op zoek naar een grote sterke touroperator als partner in de markt. Deze werd gevonden in de OAD, die per 1 januari 1996 een minderheidsbelang van 49% in SRC heeft genomen. Begin 1998 is dat belang uitgebreid tot 75% en in november 2002 heeft Wibo Anema ook de resterende 25% verkocht. SRC-Cultuurvakanties blijft desalniettemin volledig zelfstandig, onder haar eigen naam en vanuit Groningen opereren.

SRC Cultuurvakanties verzorgd georganiseerde groepsreizen naar Amerika, evenals naar vele andere bestemmingen. Het land ontdekken, kennismaken met zijn volk en gebruiken, geschiedenis en taal. Dat is de essentie van een SRC-Cultuurvakantie. De reisleiders van SRC willen u een land niet alleen laten zien, maar er ook iets over vertellen. Er wordt overnacht in middenklasse hotels en u hoeft zich als reiziger nergens zelf druk over te maken. Alles wordt voor u geregeld.

Meer informatie over de reizen van SRC? Kijk even op de website van SRC Cultuurvakanties.

UStravel.nl
Het onafhankelijke gevoel, vliegen naar onbekende bestemmingen, vervolgens met een huurauto uw eigen vakantie creëren. U bepaalt uw eigen tempo, kunt stoppen waar u zelf vindt dat het leuk is. Een wereld waarin u lekker de tijd neemt om volop te genieten. ‘s Avonds is uw slaapplaats geregeld; u kunt kiezen, van een eenvoudig pension tot een luxe 5-sterren hotel, of liever een bed & breakfast of een Country Inn.

Keuze genoeg. Wilt u een hotel met uitzicht op Central Park, waagt u liever een gokje in Las Vegas met al haar pracht en praal of zit u liever hoog in de Rockies. Wat dacht u van New York, San Francisco, Miami of Chicago? Maar ook kunt u heerlijk actief bezig zijn op een Dude Ranch of tijdens het raften op de Colorado River. Ook het reizen met een camper is een unieke beleving. Optimale vrijheid en volop genieten.

UStravel.nl biedt u de mogelijkheid Amerika zelf te beleven. Ook bij de reizen van en naar uw bestemming, streeft UStravel.nl naar optimale vrijheid. Heen vliegen op Boston en terug vanaf Washington, een combinatie van Seattle en Dallas; geen probleem bij UStravel.nl. Reis ook eens per trein. Wanneer u snel op uw plaats van bestemming wilt zijn, neemt u het vliegtuig en wanneer u wat wilt zien, reist u met Amtrak.

UStravel.nl staat voor vakanties met een eigen beleving. UStravel.nl neemt de randvoorwaarden voor zijn rekening: de vlucht, autohuur en accommodaties.

Kijk voor meer informatie over deze touroperator op UStravel.nl.

VOLG ONS EN WORD EEN VRIEND:     YouTube   ·   Twitter   ·   Facebook   ·